centrala rekuperacyjna

centrala rekuperacyjna

Zastanawiam się nad wprowadzeniem centrali rekuperacyjnej. Mam projekt domu pasywnego/energooszczędnego i staram się podejść do sprawy racjonalnie. Poszukuję również wykonawcy, który ogarnąłby mi temat od podstaw, żebym nie musiał szukać serwisu w przyszłości. Ogólnie chciałbym porozmawiać o zaletach rekuperacji.

Lupusx

Posty: 1

 
Tak, to dobra marka i według mnie coraz lepiej sobie radzą z ograniczeniem kosztów eksploatacji instalacji dla końcowego użytkownika.

Krowlo

Posty: 3

 
ClimaGold dobra marka, możesz się zainteresować. Wiem, że https://aptherm.com/ z nimi współpracuje bezpośrednio w ramach montażu, więc możesz posprawdzać. Klima to jest bajka. Zainteresowałem się kilka miesięcy temu, w największe upały. Po prostu powiedziałem stop, trzeba coś ogarnąć, bo wiatraki to zdecydowanie za mało. Cierpliwość mi się skończyła, zagadałem i tak mnie naprowadzili, w sumie słuszna decyzja. Jestem bardzo zadowolony.

Klara323

Posty: 7

 
Im łatwiejsza w naprawie klimatyzacja, tym lepiej, a z czasem na pewno będziesz potrzebować modernizacji. Jakieś przekombinowane rozwiązania to lepiej odrzucić.

Aniusiaaa1

Posty: 2

 
Jak działają w całym kraju to pewnie się skontaktuję, bo właśnie szukam dobrego kontaktu do nowej fabryki, konkretnie magazynu. Trzeba ogarnąć kwestie chłodzenia na poziomie dość zaawansowanym, a niewielu tzw. specjalistów potrafi doradzić.

Hunka

Posty: 4

 
Wycena bezpłatna, więc i tak możesz porozmawiać na spokojnie. Ludzie właśnie nie do końca rozumieją, że technologia klimatyzacji/wentylacji w ostatnich latach mocno poszła do przodu i daje realne oszczędności w budownictwie pasywnym. Tutaj szukałbym wskazówek.

roudee

Posty: 5

 
Mamy w centrum handlowym ich instalację wentylacja, chłodzenie i niezawodna. Rzadki serwis. A jeżeli coś się dzieje to najczęściej małe rzeczy. Wydajna perspektywa.

CHatka-eKo

Posty: 5

 
Zawsze oceniasz stosunek mocy, czy nawet możliwość dopasowania dodatkowego wyposażenia. System systemowi nierówny, bo też zależy od know how marki, czy od czasu niezbędnego na serwis.

pawel253

Posty: 2